Film Kategorileri

"Oscar Ödüllü" Kategorisindeki Filmler

,
IMDb: | 3.584 izlenme

Ben, Tonya – I, Tonya

, | IMDb: | 3.584 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Biyografi Dram İmdb 7+ Komedi Filmleri Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Tonya Harding, buz patenine gönül vermiş ve hırslı bir sporcudur. Buz pateni sporunda giderek yükselen Tonya, memnun edilmesi zor annesi, eski eşi Jeff Gillooly ile dengesiz ilişkileri ve hep daha iyi olmak adına kendini zorlaması gibi gerekçelerle stres içindedir. İki defa Olimpiyat ve iki defa da Skate America Champion ödülünü kazanan Tonya, eski eşinin de yardımıyla 1994 yılında ABD Şampiyonası öncesinde aynı dalda yarıştığı sporcu Nancy Kerrigan’ı sakatlaması için birini tutar. Ancak komplonun ortaya çıkması ile birlikte ödeyeceği bedeller Tonya için bir hayli zorlu olacaktır…

,
IMDb: | 2.309 izlenme

Koko – Coco

, | IMDb: | 2.309 izlenme

Yönetmen: ,

Oyuncular: , , ,

2017 Filmleri Animasyon - Çizgi Komedi Filmleri Macera Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

On iki yaşındaki Miguel, hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olabilmenin hayalleriyle yaşamaktadır. Ancak ailesinin müzikle ilgilenmesine yönelik anlaşılmaz bir yasağı vardır. Tuhaf olaylar sonucunda kendini Ölüler Diyarı’nda bulan Miguel, burada ailesinin mazisiyle ilgili gizli kalmış şeyleri öğrenecek, bir yandan da müzikteki yeteneğini ispatlamaya çalışacaktır.

, ,
IMDb: | 1.709 izlenme

Muhteşem Kadın – A Fantastic Woman

, , | IMDb: | 1.709 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Genç ve yetenekli trans şarkıcı Marina Vidal (Daniela Vega), aynı zamanda garsonluk yaparak hayatını sürdürmektedir. Kendisinden 20 yaş büyük sevgilisi Orlando (Francisco Reyes) ile mutlu bir birlikteliği vardır. Marina’nın doğum gününü kutladıkları akşam Orlando fenalaşır ve hastanede hayatını kaybeder. Kanun güçlerinin ve Orlando’nun ailesinin şüpheleri Marina’ya çevrilirken, genç kadın sevdiği insanı kaybetmenin ve toplumun her katmanında karşılaştığı 2. sınıf insan muamelesinin yükünü omuzlamak durumunda kalacaktır.

,
IMDb: | 1.605 izlenme

En Karanlık Saat – Darkest Hour

, | IMDb: | 1.605 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Biyografi Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Tarih Türkçe Altyazılı

Deneyimli yönetmen Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında Winston Churchill’in, Hitler’in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa’da ilerlerken ve istila tehditi kapıdayken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıtı planlar yapan partisi varken Churchill bu zor zamanlarda dik durmalı, bir ulusu ayağa kaldırmalı ve dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

,
IMDb: | 1.621 izlenme

Sevgili Basketbol – Dear Basketball

, | IMDb: | 1.621 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular:

2017 Filmleri Animasyon - Çizgi Biyografi İmdb 7+ Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

2016 yılında basketbolu bırakarak emekli olan Kobe Bryant, yirmi yıllık başarılarla dolu kariyerini noktalamış oldu. NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcuları arasına giren ve pek çok rekor, şampiyonluk, başarının altında imzası olan Bryant, bu kısa film ile de bir nevi vedasını yapıyor. Ufak bir çocukken basketbola olan aşkının başlayışından yaşadığı başarılar ve kariyerinin sonuna gelişini adeta bu kısa film ile de tarihe bırakıyor. Kobe Bryant sayısız MVP, Şampiyonluk ve Rekorların yanı sıra Oscar 2018’de en iyi Kısa Animasyon Filmi kategorisinde diğer adayları geride bırakarak ödülü almayı da başarıyor. Teşekkürler Black Mamba.

,
IMDb: | 948 izlenme

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

, | IMDb: | 948 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Suç Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri Martin McDonagh tarafından yazılıp yönetilmiş 2017 çıkışlı sinema filmi. Film, ilk gösterimini 4 Eylül 2017’de 74. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirmiştir. Tecavüz edilip vahşice öldürülen kızı Angela’nın üzüntüsünü atlatmaya çalışan Mildred Hayes (Frances McDormand), kasabanın şerifi Bill Willoughby (Woody Harrelson) ve kanun kuvvetlerinin bu konuda gerekli adımları atmadığına inanmaktadır. Cinayetin üzerinden aylar geçmesine rağmen katille ilgili somut bir delile ulaşılmaması, sonunda acılı anneyi oldukça farklı bir çözüme iter. Kasabanın çıkışındaki üç büyük reklam panosunu kiralayan ve bunlara cinayetle ilgili şerifi suçlayan mesajlar yazdıran Hayes, vazgeçmesini isteyen herkese tek başına meydan okuyacaktır.

,
IMDb: | 1.192 izlenme

İkarus – Icarus

, | IMDb: | 1.192 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Belgesel Gerilim Filmleri İmdb 7+ Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Büyük bir Olimpiyat hile skandalı, Amerikalı belgeselci ve Rus bir bilim adamının bir araya gelmesi ile kazara ortaya çıkar. Onlar kendileri için bilgi toplarken Rus gizli spor doping programına parmak bastıklarını fark edecek ve kazara bu bilgilere erişecektir. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

, ,
IMDb: | 2.298 izlenme

Beni Adınla Çağır – Call Me by Your Name

, , | IMDb: | 2.298 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Romantik Türkçe Altyazılı

Beni Adınla Çağır’ın öyküsü 1983’ün yaz aylarında geçiyor. Kuzey İtalya’da ailesiyle kırsal bir bölgede tatilde olan Elio (Timothée Chalamet) günlerini kitap okuyarak, kız arkadaşı Marzia’ya (Esther Garrel) zaman ayırarak geçirmektedir. Arkeoloji profesörü babasına çalışmalarında yardımcı olmak üzere oraya gelen Amerikalı doktora öğrencisi Oliver (Armie Hammer), Elio’nun hayata bakışını tamamen değiştirir. 1983 yazı, Elio’nun hiçbir zaman unutmayacağı bir yaz olacaktır.

,
IMDb: | 1.247 izlenme

Phantom Thread

, | IMDb: | 1.247 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Romantik Türkçe Altyazılı

Savaştan sonra 50’lerin büyüleyici Londra’sında, ünlü terzi Reynolds Woodcock ve kız kardeşi Cyril Woodcock Ailesi’nin belirgin tarzıyla kraliyet ailesinden film yıldızlarına ve mirasçılardan sosyete kadar ülkenin önde gelenlerini giydirerek İngiliz modasının merkezinde yer almaktadırlar. Kadınlar, müzmin bir bekar olan Woodcock’un hayatından ilham ve dostlukla geçmeye devam ederken Woodcock’un yolu kısa bir zaman içerisinde esin perisi olarak hayatının bütünleyici parçası ve sevgilisi olacak genç ve güçlü bir kadın olan Alma ile kesişir. Woodcock’un bir zamanlar kontrollü ve planlı olan özenle dikilmiş hayatı aşkla alt üst olacaktır. Gerçek hikayeden uyarlanan filmde 3 Oscar ödüllü aktör Daniel Day-Lewis, modacı Charles James’i canlandırıyor. Film ayrıca 6 dalda Oskar Akademi ödülleri adaylığı ile dikkat çekmekte.

,
IMDb: | 501 izlenme

Suyun Şekli – The Shape of Water 2017 izle

, | IMDb: | 501 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram Fantastik İmdb 7+ Macera Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Suyun Sesi (film Türkçeye bu şekilde çevrilmiştir. Alternatif isimler: Suyun Şekli, Aşkın Gücü), Guillermo del Toro tarafından yönetilen ve del Toro ile birlikte Vanessa Taylor tarafından yazılan, 2017 çıkışlı Amerikan yapımı romantik, fantastik bir filmdir. Soğuk Savaş yıllarında Amerikan hükumetinin gizli bir araştırma tesisinde temizlikçi olarak çalışan dilsiz Eliza Esposito (Sally Hawkins), sıradan geçen günlerinde mesaisine devam ederken, günün birinde arkadaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte büyük bir sırdan haberdar olur. Laboratuvar koşullarında dünyada eşi olmayan bir yaratık üretilmiştir. Hem karada hem de suda yaşayabilen yaratık, zamanla Eliza’yla çok yakın bir bağ kuracaktır. Türkiye’deki festivallerde Aşkın Gücü adıyla gösterilen The Shape of Water filmi, ‘Suyun Sesi’ adıyla 16 Şubat 2018’de gösterime girdi.

,
IMDb: | 1.590 izlenme

Blade Runner 2049 – Bıçak Sırtı 2049

, | IMDb: | 1.590 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , ,

2017 Filmleri Dram Gizem İmdb 7+ Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

1982 yapımı ilk filmin üzerinden otuz yıl geçmiştir ve 2017 yapımı “Blade Runner 2049” hikayenin devam filmi niteliğindedir. Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K, toplum yaşamını kaosa sokacak olan ve uzun zamandır saklı kalan bir sırrı açığa çıkartır. Bir felaketi önleyebilmesi için eski ödül avcısı Rick Deckard’ı bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır. Efsanevi görüntü yönetmeni Roger Deakins’in kariyerinin en güzel ve en şaşırtıcı eseri üzerinde görkemli bir şekilde fotoğrafladığı, meditatif ve hareketli bir film olan Blade Runner’da Ford ve Gosling’i birlikte izliyoruz.

,
IMDb: | 1.761 izlenme

Dunkirk 2017 Türkçe Dublaj 720p izle

, | IMDb: | 1.761 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , ,

2017 Filmleri Aksiyon Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Tarih Türkçe Dublaj

2. Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında Nazi Almanyası’nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940’ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika’ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa’nın İngiltere’ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill’in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı’nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi’ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

,
IMDb: | 1.183 izlenme

Dunkirk 2017 izle

, | IMDb: | 1.183 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , ,

2017 Filmleri Aksiyon Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Tarih Türkçe Altyazılı

2. Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında Nazi Almanyası’nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940’ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika’ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa’nın İngiltere’ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill’in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı’nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi’ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 538 izlenme

Ucuz Roman – Pulp Fiction Türkçe Dublaj izle

, | IMDb: | 538 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2009 ve Öncesi Gerilim Filmleri Oscar Ödüllü Suç Türkçe Dublaj

Pek çok festivalde ödül kazanmış kült bir film olan Ucuz Roman, Tarantino’nun ve sinema dünyasının baş yapıtları arasında yer almaktadır. Honey Bunny ve Pumpkin çılgınca yaşamakta olan bir çifttir ve hayatlarına hareket getirmek için hırsızlık yapar. Vincent Vega ve Jules Winnfield ise deneyimli iki mafya adamı olarak geçinmektedir ve genç bir elemanı ödeme konusunda sıkıntı yarattığı için patronları tarafından ölüm emri ile gönderilmiştir. Bir boksörde daha fazla para önerilerek hile yapılması istenince ringden kaçar. Bu aykırı tipler bir anda aynı alanda buluşunca ortaya çok daha farklı hikayeler çıkacaktır…

,
IMDb: | 1.278 izlenme

2001: Uzay Yolu Macerası – 2001: A Space Odyssey izle

, | IMDb: | 1.278 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , ,

2009 ve Öncesi İmdb 7+ Macera Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Bilim kurgu yazarı Arthur C. Clarke tarafından yazılan, 1968 yılında Stanley Kubrick tarafından yönetilen bilim kurgu filmi. Kubrick bu filmden bir önceki filmini bitirdikten sonra bilim kurgu yapmak ister. Fikir üretebilmek için bilim adamı ve bilim kurgu yazarı Arthur C. Clarke’a danışır. Clarke ona “Sentinel” isimli kısa öyküyü önerecektir. Bu fikirden yola çıkılarak bir ortaklık kurulacaktır. Kubrick ve Clarke, eleştirmenler, sanatçılar ve izleyiciler tarafından sıklıkla en başarılı bilim-kurgu olarak anılan ‘2001: A Space Odyssey’i kurmaya başlar. Kubrick senaryoyu yazıp, geliştirirken, Clarke da aynı ismi taşıyan romanı yazacaktır. Kubrick’in özel isteği üzerine de roman filmin gösterime girmesinden sonra yayınlanır. Film o dönem ki anlatım yöntemlerinin dışına çıkıp, zamanına göre şaşırtıcı görsel efekt ve uzun süresi ile farkını ortaya koymuş, tartışılan sonu “Yıldız Çocuk Sekansı” ile sinama tarihinde kendine farklı bir yer edinmiştir. Film Stanley Kubrick’e en iyi efekt dalında Oskar kazandırırken, toplamda 13 ödül kazanma başarısı göstermiştir.

,
IMDb: | 924 izlenme

Ay Işığı – Moonlight 2016 izle

, | IMDb: | 924 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2016 Filmleri Dram İmdb 7+ Oscar Ödüllü Türkçe Dublaj

Chiron isimli Afro-Amerikan bir gencin cinselliği ve kimliğiyle ilişkisini hayatının üç farklı dönemine odaklanarak perdeye taşıyan Moonlight, 8 dalda Oscar’a aday gösterildi. 3 dalda Oscar kazanma başarısı gösteren film; en iyi film ödülünü önce La La Land’in açıklanmasından sonra filmin yanlışlıkla anons edildiği belirtilerek Moonlight’a verildi. Moonligt, Barry Jenkins tarafından yönetilen ve senaryosu Jenkins tarafından Tarell Alvin McCraney’in In Moonlight Black Boys Look Blue kitabından uyarlanan 2016 Amerikan yapımı dram filmi. Film dünya galasını 2016’da Telluride Film Festival’nde yaptı. Eleştirmenler tarafından oldukça yüksek bir başarı sağlayan film Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2016’nın en iyi 10 filminden biri olarak seçildi. 74. Altın Küre Ödülleri’nde 6 adaylık elde eden film sadece Drama Dalında En İyi Film ödülünü kazandı. Ayrıca 70. BAFTA Ödülleri’nde 4 adaylık elde etti. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 624 izlenme

Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü Türkçe Dublaj izle

, | IMDb: | 624 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , , ,

2009 ve Öncesi Aksiyon Fantastik İmdb 7+ Macera Oscar Ödüllü Savaş Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

Yüzük taşıyıcısının yolculuğunu tamamlayabilmesi için bütün ırklar büyük kayıplar vereceklerini bilmelerine rağmen, tarihin bu en büyük savaşına beraberce girerler. Gandalf, Sauron’un dikkatini savaşa çekecek ve taşıcıların rahat etmesini sağlayacaktır. Ancak Gondor’un ordusu yaralıdır. Destek Theoden’den gelir. Elf’ler yine fedakarlık yapmaktadır. Kötülüğü alt etmek için yapılan en büyük savaştır. Birbirlerine sonsuz bağlılıkla savaşa başlarlar…


Devam Filmleri
(11 Oscar ödülü. 174 farklı ödül ve 113 adaylık. IMDb En İyi 250: 8. Sıra) 2001 – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği 8.8
2002 – Yüzüklerin Efendisi: İki Kule 8.7
2003 – Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 8.9

,
IMDb: | 797 izlenme

Kapan – Get Out 2017 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 797 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Gizem İmdb 7+ Korku Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Chris (Daniel Kaluuya) sıradan bir gençtir. Siyahi olan Chris, Rose (Allison Williams) adında beyaz bir kıza aşık olur. Kız onu ailesiyle tanıştırmak ister ve hafta sonu ailesinin yanına gitmek üzere beraber yola çıkarlar. Yolda başlarına gelenler hep Rose’un Chris’e olan aşkını kanıtlar nitelikteydi. Avrupa-Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine tuz biber olan şey ise; bütün yaşadıklarını anlattığı Rod ismindeki başka bir siyahi adamın kendisine iş işten geçmeden gitmesi yönündeki uyarısı ve onu seks kölesi olarak kullanmak istedikleri yönündeki iddiası olur. Jordan Peele imzalı korku türündeki yapımın başrollerini Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford üstleniyor. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 779 izlenme

Affedilmeyen 1992 – Unforgiven Türkçe Dublaj Film izle

, | IMDb: | 779 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2009 ve Öncesi Oscar Ödüllü Türkçe Dublaj Western

Emekli silahşör William Munny eşini kaybettikten sonra kasabasında çocukları ile vakit geçirmektedir. Acımasız bir katil olduğu geçmişi geride kalmış, sakin bir hayat yaşayan biri haline gelmiştir. Little Bill Dagett, sadistik eğilimleri olan, tavizsiz ve diktatör bir şeriftir. Egemen olduğu küçük bir kasabayı yaşanmaz bir hale getirmektedir. Bir gün adaleti uygulamayı bütünüyle reddettiğinde, eski bir silahlı soyguncu olan Will Munny, artık sessiz kalamayacağını ortaya koyacaktır. İntikam Will, Will’in eski partneri ve genç bir adamın ellerinden gelecektir. Clint Eastwood’un Western türünün hala yaşadığını ispatlarcasına çektiği Affedilmeyen, 90’lı yılların en önemli filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ustanın yönetmenlik kariyerine damgasını vuran film, Eastwood’a bir de yönetmenlik Oscar’ı getirmiştir. iyi seyirler, FilmCehennemi.org

, ,
IMDb: | 1.065 izlenme

James Bond Skyfall 2012 Türkçe Altyazılı Full HD izle

, , | IMDb: | 1.065 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2012 Filmleri Aksiyon Gerilim Filmleri İmdb 7+ Macera Oscar Ödüllü Türkçe Altyazılı

Son görevi olağanüstü bir biçimde ters giden James Bond ve diğer ajanların kimlikleri öğrenilmiş, MI6 ise saldırıya uğramıştır. Liderleri M (Judi Dench) başka bir yere gitmeye zorlanırken, hala Bond’a derinden güvenmektedir. Başka bir ajanın yardımıyla Bond, M’i alt etmek isteyen Silva’yı bulup, onu ve planlarını durdurmaya çalışacaktır. Quantum of Solace’nin ardından gösterime giren 2 dalda Oscar ödülü kazanan 2012 yapımı James Bond filmi 1080p kalitede sizlerle. FilmCehennemi.org iyi seyirler diler.