Film Kategorileri

Arşivler

,
IMDb: | 1.136 izlenme

Tanrının Unuttuğu Yer – God’s Own Country

, | IMDb: | 1.136 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Romantik Türkçe Altyazılı

Johnny Saxby (Josh O’Connor) babası ve büyük annesiyle birlikte bir çiftlikte yaşayan, çiftlikteki işlerin büyük çoğunluğuyla ilgilenen boş zamanında da içki içip başka erkeklerle kısa süreli ilişkiler yaşayan genç bir adamdır. İlkbaharda koyunların yavrulama mevsimi gelince, Romanya’dan Gheorghe Ionescu (Alec Secareanu) adında bir göçmen işçi alırlar. Zamanla iki adam arasında bir yakınlaşma başlar, bu yakınlaşma Johnny’i derinden etkileyecektir.

,
IMDb: | 1.084 izlenme

Ejderha Dövmeli Kız – The Girl with the Dragon Tattoo

, | IMDb: | 1.084 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2011 Filmleri Dram Gizem İmdb 7+ Suç Türkçe Altyazılı

Mikael Blomkvist, iyi bir gazeteci olmasına karşın, bir tuzağa düşürülmüş ve yanlış bir haberle popüler bir iş adamını suçlamıştır. Bunun ardından Mikael’ın tüm kariyeri adeta alt üst olur. Gazetesi artık onunla çalışmak istememektedir. Tüm medya peşindedir ve artık tamamen yalnızdır. Elbette onu izleyen Lisbeth’in farkında da değildir; nam-ı diğer “Ejderha Dövmeli Kız” ‘ın. Mikael, gazetecilik mesleğini bırakıp hapse girmek için adeta gün sayarken, hiç beklemediği bir fırsatla karşılaşır, başına adeta talih kuşu konar. Ünlü bir firma olan Vanger’in başındaki Henrik Vanger, Mikael’den yıllar önce kaybolan yeğeni Harriet’i bulmasını istemektedir.

,
IMDb: | 480 izlenme

Awakenings – Uyanışlar 1990 izle

, | IMDb: | 480 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , ,

2009 ve Öncesi Biyografi Dram İmdb 7+ Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer’ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareketsiz görünen hastaları tedavi etmek ister. Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlacı Leonard Lowe üzerinde denemek için izin alan doktor, ilk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.

,
IMDb: | 1.039 izlenme

Tanrılar – Bogowie (Gods) 2014 izle

, | IMDb: | 1.039 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , ,

2014 Filmleri Biyografi Dram İmdb 7+ Türkçe Altyazılı

Türkçe’ye “Tanrılar” olarak çevrilen Bogowie, 2014 yapımı bir Polonya filmi. Polonya’da İlk kalp nakli ameliyatını yapan Polonyalı Kalp Cerrahı Profesör Zbigniew Religa’nın gerçek yaşam hikayesinin konu edildiği film, Biyografi – Dram türünde. 1980 Komünist Polonya’sının zor zamanlarında doktorluk yapan kalp cerrahı Zbigniew Religa, Dünya’da yapılacak olan ilk insan kalp nakli için doktorların bir ekibin başındadır. Oluşturduğu ekiple, hocalarına güven vermeye çalışan ama bir çok zorlukla karşılaşan cerrah, bu nakli gerçekleştirmek için her şeyini feda edecektir.

,
IMDb: | 720 izlenme

Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi izle

, | IMDb: | 720 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , , ,

2009 ve Öncesi Dram Fantastik İmdb 7+ Romantik Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

“Alışılmadık şartlar altında dünyaya gelmişim”. İşte F. Scott Fitzgerald’ın 1920’lerde yazdığı ve seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamı konu alan hikayesinden uyarlanan “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” böyle başlıyor: Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir. Film, pek de sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların muazzam öyküsünü, hayatın keyifleri ile ölümün hüznünü ve zamanın ötesine uzanan şeyleri konu alıyor. David Fincher’ın Dövüş Kulübü (Fight Club), Yedi (Seven) gibi filmlerinin ardından sevenlerinin merakla beklediği filmleri arasında. Film 3 Oscar kazanmasının yanı sıra toplamda 77 ödül almayı ve 155 ödüle aday olma başarısı göstermiş.

,
IMDb: | 294 izlenme

The Wailing 2016 (Goksung) Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 294 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2016 Filmleri Gerilim Filmleri Gizem İmdb 7+ Türkçe Altyazılı

Senaryo ve Yönetmenliğini Hong-jin Na’nın yaptığı 2016 Güney Kore sinemasından geldi. Ağıt Güney Kore’nin dağ kasabasında yaşayan hane sakinleri akraba gibi yıllarca yaşamakta iken yalnız yaşayan Japon yaşlı adamın taşınmasına kadar. Kısa bir süre sonra kasabada hastalık baş gösterir. Kasaba sakinleri yaşlı Japon adamdan şüphelenselerde polis zehirli mantardan olduğunu söyler. Soruşturmanın başında yer alan polis memuru Jong-goo yabancı hakkında bilgi veren Moo-myung isimli gizemli bir kadınla tanışır. Hemen ardından Jong-goo’nun kızı da aynı belirtilerle hastalanır.

,
IMDb: | 354 izlenme

Medusa Darbesi (Geçmişi Olmayan Adam 2) izle

, | IMDb: | 354 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , , ,

2009 ve Öncesi Aksiyon Gerilim Filmleri Gizem İmdb 7+ Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

Jason Bourne (Matt Damon) CIA’deki görevini nihayetinde bırakarak sessiz ve sakin bir yaşam sürdürmekte ve sevdiği kadın Marie Kreutz (Franka Potente) ile tekrar bağlantı kurmaktadır. Ancak Bourne, kontrolünün dışında gelişen durumlardan kendisini ve kız arkadaşını korumalıdır. Bir gün kendisine yapılan bir suikast girişimden ucu ucuna kurtulması ile paramparça olur. Şimdi bilinmeyen düşmanı tarafından izlenen Bourne, hem kolay bir hedef olmadığını hem de becerileri, kararlılığı ve çevikliğiyle hafife alınmayacağını kanıtlamak zorundadır. Robert Ludlum ‘un en çok satanlar listesine girmiş casusluk romanından uyarlama olan film, “Geçmişi Olmayan Adam” olarak da bilinen Bourne üçlemesinin ikincisi.

,
IMDb: | 436 izlenme

Ocean’s 11 – Ocean’s Eleven 2001 izle

, | IMDb: | 436 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , ,

2009 ve Öncesi Gerilim Filmleri İmdb 7+ Suç Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

Danny Ocean hapisten yeni çıkmış bir soyguncudur. Ancak Danny’nin hapisten çıkınca giriştiği ilk şey tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmeye çalışmak olacaktır. Danny, rakiplerine karşı acımasızlığı ile ünlü Terry Benedict isimli adamın Las Vegas’ta ki 3 kumarhanesini birden aynı gecede soymayı planlamaktadır.Bunun için eski ortağı Rusty ile temasa geçer. Rusty ve Danny bu imkansız gereken soygunu gerçekleştirebilmek için her biri işinde uzman olan isimlerden oluşan bir takım oluştururlar. 11 kişiden oluşan bu takım soygunu başarıyla gerçekleştirirse her biri hayatının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacaktır. Ancak başarısız olur da yakalanırlarsa Terry Benedict’in hışmına uğrayacaklardır.


Devam Filmleri 2001 – Ocean’s 11 7.8
2004 – Ocean’s 12 6.5
2007 – Ocean’s 13 6.9

,
IMDb: | 653 izlenme

Avatar 2009 izle

, | IMDb: | 653 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , , , ,

2009 ve Öncesi Aksiyon Fantastik İmdb 7+ Macera Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

“Avatar” sinema tarihinde gösterime giren ilk üç boyutlu filmlerden biri olarak geçmiştir. Son teknoloji ile üretilen ve en yüksek bütçeli film olarak akıllara kazınmıştır. Film, Na’vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor.
Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na’vi adı verilen yaratıklar. Bilimadamları, kendi NA’vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na’vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora’ya gitmek ve Na’viler’e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na’vier ile barışçıl yollardan temas kurmak. Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.
Filmin yönetmeni James Cameron, sinema tarihinde çığır açan “Titanik”, “Yaratıklar (Aliens)”, “Terminator” gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmıştır.

, ,
IMDb: | 966 izlenme

Çizgili Pijamali Çocuk 2008 Türkçe Altyazılı izle

, , | IMDb: | 966 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , ,

2009 ve Öncesi Dram İmdb 7+ Savaş Tarih Türkçe Altyazılı

2. Dünya Savaşı Nazi Almanya’sı dönemlerinde ailesiyle beraber Berlin’de yaşayan Bruno, askeri bir karar sonrasında babası ve annesi ile Polonya’ya yerleşmek zorunda kalır. Oraya gittiğinde kimseyi tanımamaktadır ve yeni arkadaşlıklar edinmek içinde pek uygun bir dönem değildir. Ancak ufak çocuk tel örgülerin diğer tarafında bulunan toplama kamplarında ki bir çocukla arkadaş olur. Zor olsa da çocukla kısa zamanda dost olunca annesi bu durumdan oldukça endişe duymaktadır. Bilmedikleri ise yaşadıkları evin, 1.5 milyon Yahudi’nin katledildiği bölgenin hemen yanında olmasıdır…

,
IMDb: | 501 izlenme

Pride & Prejudice – Aşk ve Gurur 2005 izle

, | IMDb: | 501 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , , , , , ,

2009 ve Öncesi Dram İmdb 7+ Romantik

Film, Jane Austen’in İngiliz üst sınıfına ait beş kız kardeş, Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia Bennet’in aşk oyunlarını anlatan popüler romanından uyarlanmıştır. Hikaye George dönemi İngilteresi’nde geçer. Ailenin yaşamı, genç ve zengin bir adam olan Bay Bingley’in ve onun en yakın arkadaşı Bay Darcy’nin komşu gelişleri ile tepetaklak olur. Kızların anneleri olan Bayan Bennet, onların evlenmelerini istemekte ve kızları için uygun bir koca aramaktadır. Bay Bingley’in iyi bir aday olduğuna kanaat getirir. Bu aday ise Jane’den etkilenecektir. Bu durumu fark eden anneleri, kızını yağmurlu bir günde Bingley’in malikanesine gönderir. Geri dönemeyen Jane, üstüne bir de hastalanır. Bu kez ona yardıma giden Elizabeth de Bay Darcy’nin takibine takılır. Elizabeth bu durumdan hoşlansa da esas Bay Wickham’dan ziyadesi ile etkilenecektir. Lydia işin içine hesapsızca dahil olduğunda cesaret kavramı gözler önüne serilir. Gururun, aşkın önüne geçtiği bir çizgide kız kardeşlerin yaşamları umulmadık bir biçimde karmaşık bir hale gelecektir.

,
IMDb: | 592 izlenme

Williams 2017 izle

, | IMDb: | 592 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Belgesel Biyografi İmdb 7+ Spor Türkçe Altyazılı

BAFTA kazanmış yönetmen Morgan Matthews’un yepyeni belgesel filmi olan Williams, Sir Frank Williams’ın şöhretinin yükseliş hikayesini anlatıyor. Frank yarattığı Formula 1 takımı ile dokuz şampiyonluk elde ederek, son kırk yılı domine eden, Formula 1 tarihinin en uzun soluklu yarış takımlarından birini oluşturdu. Ancak 1986’da bu başarının en üstünde, ölümle sonuçlanmayan bir trafik kazası geçirdi. Takımı Frank’in hayatta kalabilmesi için onunla birlikte mücadele etti. Formula 1’in en ünlü ailesi Williams’ın hikayesini çizen belgesel, bir insanın bir yarış imparatorluğu inşa etmesi ve yaşadığı trajediler ile ilgili heyecan verici bir anlatım sunuyor.

, ,
IMDb: | 543 izlenme

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 izle

, , | IMDb: | 543 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2009 ve Öncesi Aile Fantastik İmdb 7+ Macera Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj

İlk iki filmi Harry Potter serisinde yönettikten sonra Chris Columbus, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nın yapımcısı seçildi ve yönetmen olarak Alfonso Cuarón’a seçti. Harry Potter hiç istemeden bir yazı daha, iç sıkıcı akrabaları Dursley’lerle geçirmekte, “uslu uslu oturmakta” ve büyüden uzak durmaktadır, yani, Vernon Enişte’nin zorba kız kardeşi Marge Hala gelene kadar…. Marge Hala her zaman, özellikle Harry’ye çok kötü davranmıştır ve bu kez Harry’yi o kadar zorlar ki Harry “kazara” onun dev bir balon gibi şişip havaya uçmasına neden olur. Büyü-dışı dünyada büyü yapması yasaklanan Harry, bu olaydan sonra gecenin karanlığına karışır.


Devam Filmleri
2001 – Harry Potter ve Felsefe Taşı 7.5
2002 – Harry Potter ve Sırlar Odası 7.4
2004 – Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 7.8
2005 – Harry Potter ve Ateş Kadehi 7.7
2007 – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı 7.5
2009 – Harry Potter ve Melez Prens 7.5
2010 – Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 7.7
2011 – Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 8.1


,
IMDb: | 739 izlenme

Büyük Hastalık – The Big Sick 2017 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 739 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2017 Filmleri Dram İmdb 7+ Romantik Türkçe Altyazılı

Pakistan doğumlu komedyen Kumail Nanjiani, kendi hayat hikayesinden yola çıkarak bu filmi yazmış. Lisansüstü öğrencisi Emily Gardner’a aşık olan Kumail, onunla beraber olmak istemektedir. Müslüman ailesi ise onu görücü usulü başka biriyle evlendirmek istemektedir. Emily’nin gizemli bir hastalığa yakalanması işleri daha zor bir duruma sokacaktır. Kumail Nanjiani ve Emily V. Gordon arasında gerçek hayatta yaşanmış bir hikayenin anlatıldığı komik ve sıcak film, farklı kültürlerde evlenen herkes için gerçekten yaşayabileceği şeyler. Film hakkındaki düşüncelerinizi bize yazabilirsiniz. İyi izlemeler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 814 izlenme

Gattaca 1997 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 814 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2009 ve Öncesi Dram Gerilim Filmleri İmdb 7+ Türkçe Altyazılı

21. yüzyılda genetik mühendisliği çok gelişmiş ve bilimsel olarak kusursuz insanlar yaratılmaktadır. Özel pozisyonlar için yetiştirilen bu yeni süper insan ırkı yüzünden, normal yollardan dünyaya gelmiş insanlar işsiz kalmakta ve ikinci plana itilmektedir. Onlardan biri olan astronot adayı Vincent, Gattaca şirketinde ancak temizlikçi olarak iş bulabilecekken, komadaki bir atletin kan örneklerini ve kimliğini alarak iyi bir pozisyonda işe girer. Fakat şirkette işlenen bir cinayet, olayı araştıran dedektifin dikkatini Vincent’ın üzerinde yoğunlaştırmasına sebep olacaktır. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 293 izlenme

My Life as a Courgette – Kabakçının Hayatı Animasyonu

, | IMDb: | 293 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2016 Filmleri Animasyon - Çizgi Dram İmdb 7+ Komedi Filmleri Türkçe Dublaj

My Life as a Courgette Animasyonu Türkçe Dublaj izle
Courgette, 9 yaşındaki çocuğun takma adıdır. Annesinin ani ölümünden sonra bir polis memuru olan Raymond, yetimhanedeki Courgette ile ilgilenmektedir. Başlarda Courgette bu yeri düşmanca ve yabancı olarak görse de polis memurunun da yardımıyla yeni arkadaşlar edinecek, güvenmeyi, kendine yeni aile kurmayı ve gerçek sevgiyi öğrenecektir. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 422 izlenme

Gizli Sayılar – Hidden Figures 2016 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 422 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2016 Filmleri Biyografi Dram İmdb 7+ Tarih Türkçe Altyazılı

SSCB ‘nin 57’de Sputnik 1 ile Yuri Gagarin’i uzaya göndermesinin ardından, ABD’de özellikle NASA üzerinde yörüngeye bir astronot gönderme konusunda baskılar iyice artmıştır. Uzay Araştırmaları Birimi’nin başındaki Al Harrison (Kevin Costner), aralarında siyah kadın matematikçi Katherine Goble Johnson’ın (Taraji P. Henson) da aralarında bulunduğu özel bir ekip kurar. Matematik dehası Johnson ile birlikte bir başka matematikçi Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) ve mühendis Mary Jackson (Janelle Monae), çalıştıkları kurumda karşılaştıkları bütün ayrımcı kurallara rağmen, Amerika’nın uzaya insan gönderme araştırmalarında hayati önemde işler başaracak, birçok ön yargıyı yıkmayı başaracaklardır. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 467 izlenme

Ce que le jour doit à la nuit 2012 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 467 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2012 Filmleri Dram İmdb 7+ Romantik Türkçe Altyazılı

1930’lu yıllarda Cezayir.. Younes, amcasının yanında yetişen 6 yaşındaki bir çocuktur. Vaftiz edilmiş olan Younes, Rio Salada gençliğinin içinde büyür ve bir çok arkadaş edinir. Emilie ise mafyayla oldukça yakın olan tehlikeli bir kadındır. Buna rağmen herkes ona aşıktır. İki insanın yolu bir anda kesişince büyük bir aşk başlar fakat ülkenin bulunduğu durum ve ayrılıkçı görüşler bu ilişkiyi derinden etkileyecektir. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 838 izlenme

Kapoor & Sons 2016 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 838 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2016 Filmleri Dram İmdb 7+ Komedi Filmleri Romantik Türkçe Altyazılı

Kapoor & Sons modern bir aile draması olarak tanımlanıyor. İki kardeşin yaşadığı aşk üçgenini anlatıyor. Ailenin babası hastalanmıştır. Bütün Kapoor’lar toplanır. Büyükbabanın ameliyat olacağı gün herkes oradadır. Fakat bu birleşme gününde uzun zamandır sır olarak kalmış bazı şeyler ortaya çıkacaktır. Ortalığın karıştığı bu dönemde bir de ailenin iki oğlunun aşk üçgenini göreceğiz. İyi seyirler, FilmCehennemi.org

,
IMDb: | 740 izlenme

Zamanda Aşk – About Time 2013 Türkçe Altyazılı izle

, | IMDb: | 740 izlenme

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

2013 Filmleri Dram İmdb 7+ Romantik Türkçe Altyazılı

Tim kendi ailesindeki bütün erkeklerin bir yeteneğinin olduğu farkına varır. Bu yetenek zamanda yapılan yolculuktur. Yeteneğini fark ettikten sonra geçmişe yaptığı yolculuklardan sonra hatalarını ayıklamaya ve temizlemeye başlar. Kısa süre sonra yaşadığı yeri değiştirerek İngiltere’ye yerleşir. Burada Mary isminde oldukça hoş bir kadına aşık olur. Onu kendine bağlamak isteyen adam, özelliklerini kullanarak ilişkisinde hatasız olarak ilerler. Ancak belirli bir zaman sonra hayatta hata yapmadan ilerlemesi ona mutluluk getirmez. Yaşamı hatalar, kararlar ve diğer doğal olan her şeyi ile beraber yaşamanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır…